V Partizánskom sa zatvoria športoviská, sobáše budú len s obmedzeným počtom osôb!

656
zimny stadion redakcia

Na zhoršujúcu sa situáciu v súvislosti s druhou vlnou pandémie nového koronavírusu reagovala samospráva zvolaním Krízového štábu mesta. Jeho členovia v stredu 14. októbra prerokovali aktuálny stav v Partizánskom.

„Na základe monitoringu sme skonštatovali, že čo sa týka základných a materských škôl, neevidujeme v súčasnosti žiadne väčšie problémy, nemáme ani žiaden prípad nákazy u niekoho zo zamestnancov alebo žiakov našich škôl,“ zhodnotil stav primátor mesta Jozef Božik. Ako však dodal, na základe nariadení Ústredného krízového štábu SR svoju činnosť až do odvolania pozastavilo Centrum voľného času, prerušená je aj skupinová výučba v Základnej umeleckej škole. Rúška tiež bude samospráva rozdávať nielen terénnym sociálnym pracovníkom, ale aj ľuďom bez domova.

Tisíce rúšok pre žiakov

Aj napriek dobrej situácii sa v jednotlivých školách sprísnili hygienické nariadenia, okrem povinných rúšok na oboch stupňoch sa zintenzívnila aj dezinfekcia povrchov. „Cez Spoločný školský úrad sa nám podarilo získať viac ako 6 800 rúšok, ktoré budeme v najbližších dňoch distribuovať do obcí v okrese Partizánske,“ uviedol po rokovaní zástupca primátora Vladimír Karásek.

Zatvorené športoviská

Krízový štáb sa okrem toho zaoberal aj blízkou budúcnosťou našich športovísk. V nadväznosti na nariadenia Ústredného krízového štábu z nedele 11. októbra a v dôsledku zrušenia tréningov športových tímov vo vnútorných priestoroch samospráva rozhodla, že až do odvolania budú uzatvorené športoviská – Zimný štadión i Mestská športová hala. Rovnako sú na tom aj futbalové ihriská, keďže však ide o vonkajšie cvičiská, po zmene poveternostných podmienok sa zvážia možnosti individuálnych tréningov, tak aby boli v súlade s aktuálnymi nariadeniami,“ podotkol Jozef Božik.

Ako sú na tom sobáše?

Obmedzenia sa dotknú aj civilných sobášov v Obradnej sieni MsÚ v Partizánskom. Na obrade je možná prítomnosť maximálne 8 ľudí. „Do tohto počtu sa nerátajú len snúbenci, ale aj matrikárka a obrad konajúca osoba, bez ktorých nie je možné sobáš uskutočniť. To znamená, že pokiaľ sa pár zaobíde bez hudobného sprievodu a recitátorky, okrem dvoch svedkov je možné prizvať aj dvoch ďalších hostí,“ vysvetlil primátor. Na pohreboch nie je počet osôb momentálne limitovaný, nakoľko sa uskutočňujú v exteriéri.

foto: archív redakcie