Bojnická nemocnica má v karanténe 58 zamestnancov: Žena z okresu Prievidza zatajila kontakt s dcérou!

1444

Bojnická nemocnica má veľký problém. Takmer 60 zamestnancov musí zostať v karanténe. Dôvod? Nezodpovednosť a sebeckosť zo strany jednej ženy.

 

Ako informoval Trenčiansky samosprávny kraj na svojom webe, žena z okresu Prievidza v sobotu priznala, že bola v kontakte s dcérou pracujúcou v Rakúsku, pričom opakovane navštevovala Nemocnicu s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach.

„Kvôli nezodpovedného konania pacientky od 16. marca 2020, v karanténe 58 zamestnancov bojnickej nemocnice. Ide o 22 lekárov, 30 zdravotných sestier a 6 sanitárov. Tejto osobe bol podľa našich informácií dnes odobraný materiál na laborátornu diagnostiku, výsledok by mal byť známy do 48 hodín. Ak bude táto vzorka pozitívna, zamestnanci zostanú v karanténe po dobu 14 dní,“ uvádza TSK.

S ohľadom na túto skutočnosť bude NsP Prievidza so sídlom v Bojniciach fungovať v obmedzenom režime:

Ortopedické oddelenie bude spojené s traumatológiou, chirurgické oddelenie bude fungovať v obmedzenom režime. Zatvorené bude očné oddelenie a naopak interné oddelenie bude posilnené. Je to najmä z dôvodu narastajúceho počtu prípadov s podozrením na koronavírus vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne, ktorej sa takýmto spôsobom NsP Prievidza snaží pomôcť.

„Opätovne apelujeme na ľudí, aby nezatajovali svoju cestovateľskú anamnézu, správali sa zodpovedne a dodržiavali nariadenia hlavného hygienika SR a striktné opatrenia všetkých kompetentných orgánov,“ povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška.

zdroj a foto: tsk.sk