Dobrá správa pre milovníkov prírody: Zákaz vstupu do lesov JE ZRUŠENÝ

868
zakaz vstupu do lesov 2024

Hubári, cyklisti či turisti majú dôvod na radosť. Zákaz, ktorý netešil mnohých, sa ruší a výletu do hôr v okrese Partizánske tak už nič nebráni.

V piatok 28. júna Okresný úrad Prievidza, pozemkový a lesný odbor zrušil zákaz využívania lesov verejnosťou, ktorý platil od apríla. Dôvodom je mierne zlepšenie aktuálnej nákazovej situácie afrického moru ošípaných u diviačej zveri.

Upozorňuje však občanov, aby sa v prípade nájdenia uhynutej diviačej zveri alebo spozorovania diviakov so zmeneným správaním, k nim nepribližovali a v žiadnom prípade sa ich nedotýkali.

Tiež, aby nevstupovali do objektov, kde sa chovajú ošípané, v oblečení a obuvi, ktoré používali v lese. To je potrebné vyprať a obuv dezinfikovať. K ošípaných sa musí vstupovať len v čistom nekontaminovanom oblečení.

Foto: ilustračné pixabay.com

Vyštudovala editorstvo a vydavateľskú prax na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Miluje knihy a písanie. Rada s ľuďmi komunikuje a rovnako ich počúva, preto ju baví prinášať životné príbehy, ktoré majú výpovednú hodnotu.