Partizánske je opäť o niečo krajšie a čistejšie. Pričinili sa o to všetci tí, ktorí sa neváhali chopiť pracovného náradia a zapojili sa do celomestskej jarnej brigády s názvom Dve hodiny pre krajšie Partizánske. 

V dopoludňajších hodinách pomáhali s čistením žiaci základných škôl mesta. Okrem upratovania v areáli škôl sa vybrali aj do okolitých ulíc, kde do plastových vriec vyzbierali odpadky. Zahanbiť sa nedali ani stredoškoláci. Študenti Strednej odbornej školy Jána Antonína Baťu si ako každoročne do svojej réžie zobrali zveľadenie Námestia SNP. O tom, že počet dobrovoľníkov z roka na rok rastie, svedčilo aj zaangažovanie sa športových klubov do akcie. 

Popoludní sa do upratovania zapojili aj členovia mestských organizácií. V okolí zdravotného strediska zubných lekárov zametali a hrabali lístie. Aj vďaka ich snahe sa čistotou blýska i areál Vodného hradu v Šimonovanoch. „Robíme to každý rok v rámci tretieho sektora, chodíme väčšinou do mesta, ale som rada, že sme tentoraz pri Vodnom hrade. Žijem v Šimonovanoch a konečne sa robí poriadok aj tu,“ prezradila Eva Nahálková, predsedníčka MO Matice slovenskej v Partizánskom. K členom organizácií sa pridali aj obyvatelia tejto mestskej časti. Záujem prejavili i poslanci a zamestnanci Mestskej umeleckej agentúry, ktorá je správcom kaštieľa. „Je to dobrá vec robiť takéto akcie, aby tie veci, čo máme v okolí, nám tu aj zostali. Treba ich zveľaďovať a starať sa o ne. Taktiež treba zapájať ľudí, aby mali ochotu pomáhať, byť tu s nami a stretávať sa,“ vyjadril sa poslanec za mestskú časť Šimonovany Peter Korytár.  

Svoj čas pre čistejšie mesto obetovala aj skupinka bežcov. Tí na trase Ondrej chata, Hlboké, Dolný a Horný pomník Osečná zbierali odpadky. „Bolo nás šesť, za čo som vďačná, ale sklamaná, že tí, čo sa sľúbili, neprišli. No verím, že o rok nás bude viac a nebudeme do lesa chodiť len behať, opekať, zbierať huby či bylinky, ale aj odpad. Robíme si to sami, čo je smutné. Našli sme kvantum igelitov, topánok, plechoviek od piva a energetických nápojov, fľaše od vína, kadečo… Nezatvárajme oči pred tým, čo sa deje okolo nás,“ poznamenala na facebookovej stránke Petra Galáčová zo skupiny bežcov v Partizánskom. 

Pomyselný palec hore patrí nielen žiakom, ale aj učiteľom, konkrétne z Gymnázia v Partizánskom, ktorí zošity a učebnice vymenili za vrecia a náradia, a spoločne vyčistili areál školy a priľahlé ulice.

Akcie Dve hodiny pre krajšie mesto sa zúčastňujú obyvatelia všetkých mestských častí. Mnohí sú však zvyknutí upratovať  a zveľaďovať si okolie svojich príbytkov pravidelne. Občania pred bytovými domami zbierali odpad, hrabali lístie, zametali či vytrhávali buriny zo záhonov.

Do redakčného tímu sa pridala vo februári 2014. Vyštudovala síce verejnú politiku, no doma sa najviac cíti v kultúrno-spoločenských či lifestylových témach. Je rada v kontakte s ľuďmi, preto ju baví prinášať rozhovory s inšpiratívnymi osobnosťami z „našich končín“.