Letné kúpalisko v Partizánskom otvorilo svoje brány pre verejnosť

228
kúpalisko Partizánske

Leto v Partizánskom sa pre milovníkov vody nepochybne spája s návštevou mestského kúpaliska Dúha. Jeho brány sa pre verejnosť otvorili v pondelok 17. júna. 

Predchádzala tomu dôkladná príprava. Vykonávala sa strojno-technologická úprava, čistili sa bazény, nechýbalo riešenie porúch a rovnako sa na nadchádzajúcu letnú sezónu pripravil aj samotný areál.

Otvorenie kúpaliska musel schváliť Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Prievidzi so sídlom v Bojniciach. „Boli odobraté vzorky. Voda sa skontrolovala po mikrobiologickej i chemickej stránke. Keďže vzorky boli v poriadku, môžeme kúpalisko prevádzkovať,“ ozrejmil jeho správca Dušan Šlosár z Technických služieb mesta, pod ktoré zariadenie spadá. Kontrolou prešli aj hygienické zariadenia a všetky miestnosti potrebné na prevádzku kúpaliska.

Ceny sa nemenia

Ako uviedol Dušan Šlosár, cenník zostáva rovnaký ako v minulom roku. Dospelí z Partizánskeho zaplatia za celodenný vstup sedem eur, návštevníci z iných miest o euro viac. Deti do šiestich rokov majú vstup zdarma. Pre dôchodcov platí suma štyri eurá. Rovnako stojí vstup na kúpalisko aj deti, študentov a tiež ľudí so zdravotným znevýhodnením. Dospelí obyvatelia mesta, ktorí sa rozhodnú navštíviť kúpalisko po 16.00 h, zaplatia 4,50 eura.

Ostatní návštevníci o euro viac. Dôchodcovia majú v poobedných hodinách vstupné za 3,50 eura, rovnako tiež deti, študenti a osoby so zdravotným znevýhodnením.

K dispozícii sú plavecký, sedací, bazén s atrakciami a detské brodisko. V júni je kúpalisko počas pracovného týždňa otvorené od 13.00 do 19.00 h. Cez víkendy od 9.00 do 19.30 h. V júli a auguste bude k dispozícii od 9.30 h. V tomto roku pribudli v bufetoch viaceré novinky. Na svoje si prídu aj milovníci čítania. Na kúpalisku je stále k dispozícii menší knižný kútik.

Foto: Kúpalisko Dúha

Vyštudovala editorstvo a vydavateľskú prax na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Miluje knihy a písanie. Rada s ľuďmi komunikuje a rovnako ich počúva, preto ju baví prinášať životné príbehy, ktoré majú výpovednú hodnotu.