Novinka v základnej škole v Partizánskom: Dopravné ihrisko otestovali prví žiaci

193
prenosné dopravné ihrisko, ZŠ R. Kaufmana

Základná škola na Nádražnej ulici sa môže pochváliť novinkou. V uplynulom týždni bolo v Športovom centre pri ZŠ Radovana Kaufmana nainštalované prenosné dopravné ihrisko, ktoré školákom spestruje posledné dni školského roka pred blížiacimi sa letnými prázdninami.

Hneď v prvých dňoch sa tešilo veľkému záujmu detí. Je určené pre žiakov prvého stupňa a tiež pre predškolákov materských škôl. „Zaobstarali sme si ho hlavne kvôli tomu, aby sme zvýšili povedomie žiakov o dopravnej výchove, aby sa naučili dopravné značky, ako sa majú správať v cestnej premávke, získali nejaké skúsenosti a keď prídu na vozovku, aby vedeli, čo majú robiť, aby to pre nich nebolo nebezpečné,“ poznamenal riaditeľ školy Benjamín Horváth.

Základy dopravnej výchovy

Dopravné ihrisko pozostáva z viacerých prvkov. Jeho súčasťou sú kruhový objazd, semafory, dopravné značky označujúce hlavnú a vedľajšiu cestu, zákaz vjazdu, priechod pre chodcov, železnicu či napríklad jednosmernú cestu. „Prvky budeme umiestňovať vždy na konci školského roka, kedy už športové centrum nie je využívané športovými klubmi, takže ho tu môžeme mať rozložené,“ ozrejmil riaditeľ. Predtým ako žiaci absolvujú jazdu na dopravnom ihrisku na kolobežke, ich pedagógovia oboznámia s dopravnými značkami a základnými pravidlami. dopravné ihrisko, ZŠ KaufmanaIhrisko pozostáva z gumených rohoží. „Otestovali ho najprv naši žiaci, vystriedal sa tu celý prvý stupeň. Oslovil som najbližšie materské školy, s ktorými sa momentálne dohadujeme, kedy si prídu ihrisko vyskúšať. V budúcnosti plánujeme pozvať aj žiakov z iných základných škôl v Partizánskom, aby sa tiež učili o dopravnej výchove takýmto spôsobom,“ povedal v piatok 21. júna Benjamín Horváth. Do prenosného dopravného ihriska bolo investovaných 9 450 eur.

Knižnica i altánok pre bicykle

V uplynulom období v ZŠ Radovana Kaufmana pribudol aj altánok pre bicykle, ktorý využívajú žiaci i učitelia. Tešia sa tiež z novej knižnice. Tá vznikla z bývalej školskej klubovne a je vybavená novým nábytkom.

Foto: kch

Vyštudovala editorstvo a vydavateľskú prax na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Miluje knihy a písanie. Rada s ľuďmi komunikuje a rovnako ich počúva, preto ju baví prinášať životné príbehy, ktoré majú výpovednú hodnotu.