Opitý vodič autom pritlačil ženu (59) k prístavbe rodinného domu

565
nehoda banovce kr pz

V Bánovciach nad Bebravou došlo k vážnej nehode. Opitý vodič pritlačil autom chodkyňu k stene, tá skončila v nemocnici.

Ako uvádza polícia, 58-ročný muž z Trnavy krátko po 19.00 h večer jazdil na osobnom aute v Bánovciach nad Bebravou po ulici K Zornici smerom na ulicu Vystrkov. Pri tom, ako odbočoval vľavo smerom k zástavbe garáží, prednou časťou vozidla narazil do prvej z nich.

Následne začal cúvať a zadnou časťou narazil do 59-ročnej chodkyne, ktorú pritlačil o stenu prístavby rodinného domu.Žena utrpela viacero zlomenín a pomliaždenín tela s predpokladanou dobou liečby presahujúcou tri mesiace. S vodičom bola po dopravnej nehode vykonaná dychová skúška, ktorá skončila s výsledkom 2,63 promile alkoholu v dychu. Opakovaná skúška mala ešte vyššiu hodnotu, a to 2,85 promile alkoholu v dychu,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Trenčíne Katarína Kuzmová.

Vodič bol na mieste obmedzený na osobnej slobode a následne umiestnený do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ PZ podal návrh na vzatie do väzby. Vyšetrovateľ voči vodičovi vzniesol obvinenie z ohrozenia  pod vplyvom návykovej látky v súbehu s ublížením na zdraví.

Obvinenému, v prípade dokázania viny, hrozí trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov.nehoda banovce kr pz nehoda banovce kr pz nehoda banovce kr pz

Zdroj a foto: KR PZ Trenčín

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.