Polícia zasahovala: Muž (43) sa so sekerou v ruke vyhrážal rodine na jej pozemku

3105
Ilustračné foto
Polícia v Partizánskom rieši vážny prípad. Rodinu ohrozoval muž so sekerou v ruke a dokonca na jej pozemku.

Ako uvádza polícia, 43-ročný muž vo večerných hodinách v obci v okrese Partizánske doposiaľ nezisteným spôsobom neoprávnene vošiel do dvora rodinného domu.

„Následne prišiel k 42-ročnému mužovi, ktorý sa v tom čase nachádzal na terase domu, kde býva. So sekerou v ruke na neho opakovane zaútočil a vyhrážal sa mu zabitím. Poškodenému sa podarilo útokom uhnúť a utiekol do domu, kde sa zamkol. V tom čase sa v dome nachádzala aj 41-ročná žena, ktorá je majiteľkou domu a družkou poškodeného, spolu so svojou maloletou dcérou. Následne páchateľ približne deväťkrát udrel sekerou do zatvorených a zamknutých vstupných dverí, čím ich poškodil a opakovane sa poškodenému vyhrážal zabitím,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová. Od svojho konania upustil a z miesta odišiel až vtedy, keď žena kričala, že zavolá políciu.

Muž bol v zmysle zákona obmedzený na osobnej slobode a umiestnený do cely policajného zaistenia. Obvinený je zo zločinu porušovania domovej slobody v súbehu s prečinom nebezpečného vyhrážania a poškodzovania cudzej veci.

Vyšetrovateľ z Partizánskeho podal podnet na jeho väzobné trestné stíhanie a o jeho ďalšom osude bude rozhodovať súd. „V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov,“ dodala hovorkyňa.

Foto: ilustračné, KR PZ Trenčín

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.