Priestor pred Centrom voľného času rekonštruujú: Práce by mali byť hotové do konca prázdnin

107
rekonštrukcia pred CVČ v Partizánskom

Spevnenú plochu pri Centre voľného času (CVČ) v Partizánskom rekonštruujú. S búracími prácami sa začalo v úvode júla.

Rekonštruujú sa prístupová komunikácia, parkovisko a tiež chodník pri CVČ na Ulici generála Svobodu. Investícia je prioritou Výboru mestskej časti Luhy I. „Kryt z asfaltu a betónový podklad sa odfrézujú. Následne sa podrvia a použijú ako podkladová vrstva novej spevnenej plochy. V tomto prípade pôjde o kombináciu – cesta bude urobená zo zámkovej dlažby, odstavné plochy a okraj komunikácie z drenážnej vsakovacej dlažby. Z rovnakej je vyhotovené aj parkovisko za kostolom,“ vysvetlil Igor Fábry z oddelenia životného prostredia a dopravy Mestského úradu v Partizánskom.

Kryt chodníka bude tvoriť zámková dlažba. „Začalo sa od miesta, ako sa vchádza do areálu CVČ, od kontajnerov a pokračovať budú až po deliacu uličku, zrenovuje sa aj chodník v dĺžke asi 15 metrov,“ ozrejmil Igor Fábry.

Investícia v hodnote necelých 30-tisíc eur

Celková plocha rekonštrukcie je 501 metrov štvorcových. Vo verejnom obstarávaní bola vysúťažená cena necelých 30-tisíc eur s DPH, práce realizuje firma z Topoľčian. Investícia je financovaná z lokálneho virtuálneho investičného rozpočtu Luhy I. Stavebné práce by mali byť ukončené do konca letných prázdnin.

Stavebný ruch by sa mal v najbližšom období začať aj na Šípku. Na Malinovského ulici sa bude pokračovať v rekonštrukcii chodníka v úseku od základnej školy po výjazd z parkoviska pri kostole. Modernizáciou prejdú aj dva chodníky na Veľkej okružnej.

Foto: mm

Vyštudovala editorstvo a vydavateľskú prax na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Miluje knihy a písanie. Rada s ľuďmi komunikuje a rovnako ich počúva, preto ju baví prinášať životné príbehy, ktoré majú výpovednú hodnotu.